το προγραμμα

imaginaria

01-17.04 ESPACIOTRES / ΧΩΡΟΣ3

ΕΙΚΑΣΤΙΚΑ INSTALLATIONS ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ PERFORMANCES ΧΟΡΟΣ ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ

01-17.04 ΕΙΚΑΣΤΙΚΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ INSTALLATIONS

ΤΖΩΡΤΖΗΣ ΤΑΤΑΥΛΑΛΗΣ JUNK FOOD+ collage | ARTURO LACAL RUIZ MARES ζωγραφική | ∆ΑΥΙ∆ ΜΠΕΝΦΟΡΑ∆Ο ΚΑΤΑ ΤΗ ∆ΙΑΡΚΕΙΑ ΜΙΑΣ ΑΝΑΠΝΟΗΣ ζωγραφική | ARQLAB OSMOTOPIA installation | TEMPORARY ISLAND OUR LITTLE HUMAN installation | CtrlFREAKS A.RTIFICIAL I.MAGINARIUM installation | ΝΙΚΟΣ ∆ΙΚΑΣ ∆ΙΑΦΑΝΟ, ∆ΙΑΤΡΗΤΟ, ΟΛΟΦΩΤΟ installation | UNKNOWN BABEL installation | ΛΕΑ ΚΑΒΒΑ∆ΙΑ ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ installation | KREUZ (ΣΤΑΥΡΟΣ ΖΩΤΟΣ) ∆ΑΣΟΣ ζωγραφική | 157+173 DESIGNERS HARMONOGRAPH κατασκευή | ΑΡΗΣ ΣΠΕΝΤΣΑΣ Α. PARTIR installation-µεικτή τεχνική | ΒΑΣΙΛΗΣ ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΑΣΚΗΣΗ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ κατασκευή | ΘΕΟΦΑΝΗΣ ΝΟΥΣΚΑΣ aRMe κατασκευή-µεικτή τεχνική | ∆ΗΜΗΤΡΗΣ ΤΣΙΑΠΚΙΝΗΣ ΤΟ ΣΩΜΑ ΞΕΡΕΙ φωτογραφία | ROSANA SÁNCHEZ RUFETE E.1:1000 installation | NOISE PHOTOGRAPHY COLLECTIVE ALMACEN/ΑΠΟΘΗΚΗ φωτογραφία

01.04 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

20:00 ΕΓΚΑΙΝΙΑ ESPACIO XΩΡΟΣ 3 IMAGINARIA
20:30 & 22:30 LA CABEZA EN LAS NUBES ΘΕΑΤΡΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΩΝ PERFORMANCE Ιδέα-ερµηνεία: Cía. Playground, Xavi Bobés
ΕΙΣΟ∆ΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ με κράτηση θέσεων στην: nomeolvides.co@gmail.com

02.04 ΣΑΒΒΑΤΟ

  • 11.30-15.00 ΟΜΑ∆ΙΚΗ ΕΙΚΑΣΤΙΚΗ ∆ΗΜΙΟΥΡΓΙΑ µε τον Arturo Lacal Ruiz
  • 16:00-18:00 WORDPRESS & ∆ΙΑ∆ΙΚΤΥΑΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ από το Εργαστήριο Πυρήνας ΕΙΣΟ∆ΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ
  • 20:30 SPACES SPEAK, ARE YOU LISTENING? LIVE ΑΚΟΥΣΜΑΤΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΓΙΑ 1 ΗΥ ΚΑΙ 4 ΗΧΕΙΑ Γιώργος Στεφάνου
  • 21:30 BASEMENT LIVE ELECTRONICS & VIDEO

03.04 ΚΥΡΙΑΚΗ

  • 11.30-15.00 ΟΜΑ∆ΙΚΗ ΕΙΚΑΣΤΙΚΗ ∆ΗΜΙΟΥΡΓΙΑ µε τον Arturo Lacal Ruiz
  • 16.00-19.00 «UTOPIA/DUSTOPIA: ΧΤΙΖΟΝΤΑΣ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΥΣ ΤΟΠΟΥΣ» ΗΜΕΡΙ∆Α
    Συντονισµός: Ευθυµία Γεωργιάδου-Κούντουρα [καθηγήτρια Ιστορίας της Τέχνης του Α.Π.Θ.]
    Οµιλητές: Μαργαρίτα Βουλγαροπούλου [υπ. διδάκτωρ ιστορίας της τέχνης], Αρετή Λεοπούλου [ιστορικός τέχνης- επιµελήτρια ΚΣΤ], Χέµη Μποζίνη [αρχαιολόγος- MSC Πολιτισµική Πληροφορική], Χαρά Σακελλάρη [ιστορικός τέχνης], Θεοχάρης Τσάµπουρας [υπ. διδάκτωρ ιστορίας της τέχνης και βυζαντινής αρχαιολογίας], Γιώργος Φήταµ [ιστορικός τέχνης], Μάρω Ψύρρα [ιστορικός τέχνης] ΕΙΣΟ∆ΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ
  • 20:00 6DA EXIT MULTIMEDIA & SPACE FREE IMPROVISATION PERFORMANCE
    Jakob Brosda, Οδυσσέας Γκάλλιος, Ανδρέας Κατσιάβαλος, Κωστής Κηλύµης, Γεωργία Κουµαρά, Χρυσή Κυρατσού, Τόνια Μακατσιάνου, Μαρία Μπατάνα, Όλγα Παπακωνσταντίνου, Αλέξης Πορφυριάδης, Αντώνης Ρουβέλας, ∆ανάη Στεφάνου, Ανδρέας Στυλιανουδάκης, Μενέλαος Τούκας, Μαρία-Σελήνη Τριανταφύλλου
  • 21:00 DANCE MAGNANIMUS ΜΟΥΣΙΚΗ ΧΟΡΟΣ
    Χορός: Μαριάνθη Ψωµατάκη, Πόπη Σφήκα, ∆ηµήτρης Σωτηρίου Magnanimus Trio: Χρήστος Μπάρµπας [πιάνο], ∆ηµήτρης Τασούδης [τύµπανα], Παύλος Σπυρόπουλος [κοντραµπάσο]

08.04 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

  • 17.00-18:30 & 18:30-20:00 ΚΡΗΤΙΚΟΙ & ΙΡΛΑΝ∆ΙΚΟΙ ΧΟΡΟΙ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ µε τους Εύα Σόκουτη & Γεράσιµο Μοσχονά
  • 21:00 FAI ΧΟΡΟΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ
    Χορός-χορογραφία: ∆έσποινα Καπουλίτσα, Βάγια Καπουσίδου Ιδέα-σκηνοθεσία: ∆έσποινα Καπουλίτσα Εικαστική επιµέλεια: Σταύρος Παναγιωτάκης Μουσική επιµέλεια: deneb Φωτισµοί: Κώστας Ντάνης Κοστούµια: Κώστας Τραϊανός
  • 22:00 ΠΕΝΘΕΣΙΛΕΙΑ ΚΡΗΤΙΚΗ-ΚΕΛΤΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    Αντώνης Παπαδοµανωλάκης [λαούτο, φωνή], Κώστας Κυριτσάκης [λύρα], Χάρης Πορφυρίδης [κιθάρα], Χρήστος Μπάρµπας [πνευστά], Γιάννης Στολάκης [κρουστά]

09.04 ΣΑΒΒΑΤΟ

  • 11:00-14:00 LA MEMORIA DE LOS OBJETOS: ΤΟ ΠΑΙΧΝΙ∆Ι, Η ΑΝΑΜΝΗΣΗ ΚΑΙ Η ∆ΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΘΕΑΤΡΟΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΩΝ µε τον Xavi Bobés
  • 12:00-14:00 ΧΟΡΟΣ FLAMENCO ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ µε τη Νιόβη Μπένου
  • 15:00-17:00 ΚΙΘΑΡΑ FLAMENCO ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ µε το Θωµά Νάτση
  • 18:30-20:00 ΟΣΦΡΗΤΙΚΕΣ ∆ΙΑ∆ΡΟΜΕΣ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ∆ΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ Συντονισµός: ARQLAB σε συνεργασία µε τη Νατάσα Χριστοδούλου και το ∆ηµήτρη Χαριτάτο ΕΙΣΟ∆ΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ
  • 20:30 CIENCIA-FICCIÓN PERFORMANCE Cristina Blanco
    Ιδέα-performance: Cristina Blanco, Μουσική: Cristina Blanco, Rubén Ramos
  • 22:00 ΘΕΡΟΣ ΜΟΥΣΙΚΗ
    Αριστείδης Χατζησταύρου [κιθάρες, φωνή], Γιάννης Οικονόµου [φωνή, τζουρά, κρουστά], Ουρανία Λιαρµακοπούλου [τσέλο, φλάουτο, φωνή], Γιώργος Κοντογιάννης [κρητική λύρα, κρουστά], ∆ιονύσης Μακρής [µπάσο], Ιάσωνας Τάτσης [κρουστά]

10.04 ΚΥΡΙΑΚΗ

  • 11:00-14:00 LA MEMORIA DE LOS OBJETOS: ΤΟ ΠΑΙΧΝΙ∆Ι, Η ΑΝΑΜΝΗΣΗ ΚΑΙ Η ∆ΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΘΕΑΤΡΟΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΩΝ µε τον Xavi Bobés
  • 12:00-14:00 ΧΟΡΟΣ FLAMENCO ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ µε τη Νιόβη Μπένου
  • 15:00-17:00 ΚΙΘΑΡΑ FLAMENCO ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ µε το Θωµά Νάτση
  • 20:00 ΤΑ 13 ΡΟΛΟΓΙΑ ROCK OPERA του James Thurber
    ∆ραµατοποίηση και επεξεργασία κειµένου–στίχοι τραγουδιών: Πένυ Φυλακτάκη Σκηνοθεσία-Ερµηνεία: ∆ηµήτρης Σακατζής Μουσικοί: Λεωνίδας Κυρίδης [µπάσο], Χρήστος Μπάρµπας [πνευστά], Παναγιώτης Μανουηλίδης [κιθάρα], Νίκος Ψοφογιώργος [κρουστά], Έλσα Μουρατίδου [φωνή] Animation: Βάσω Μακρή
  • 22:00 CAJA SECRETA ΜΟΥΣΙΚΗ ΝUEVO FLAMENCO
    Θωµάς Νάτσης [κιθάρα], Λυδία Κοκόρια [φλάουτο], Παύλος Σπυρόπουλος [κοντραµπάσο], Γιώργος Ξανθόπουλος [κρουστά], Νιόβη Μπένου [χορός]

15.04 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

  • 17:00-19:00 ΑΚΡΟΒΑΣΙΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ από την οµάδα ΚιΟµωςΚινείται
  • 20:30 INVERZ ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΠΕΝ∆ΥΣΗ INSTALLATION Σάββας Μεταξάς
  • 21:30 DD ENSEMBLE LIVE PERCUSSION ELECTRONICS
    ∆ηµήτρης Μαρωνίδης [προγραµµατισµός/σύνθεση], Θάνος Σιδέρης [μπάσο κλαρινέτο], ∆ηµήτρης Τασούδης [τύµπανα], Κώστας Ντάνης [φωτισµός]

16.04 ΣΑΒΒΑΤΟ

  • 12:00-14:00 ΑΚΡΟΒΑΣΙΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ από την οµάδα ΚιΟµωςΚινείται
  • 19:00 Κι αν είχα πάει στο δάσος… PERFORMANCE Ελεονώρα Σιαράβα
  • 20:30 EVERNESS ΧΟΡΟΣ από την οµάδα Dancers
    Αλίκη Καζούρη [χορογραφία] Μαρία Φουντούλη [χορός] Στάθης Ιωάννου [μουσική]
  • 21:00 ΒΙΒΛΙΟ ΤΩΝ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΩΝ ΟΝΤΩΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ
    Κώστας Βόµβολος [ακορντεόν, ηλεκτρονικά, φωνή], Έλενα Μουδίρη-Χασιώτου [φωνή]

17.04 ΚΥΡΙΑΚΗ

  • 19:00 IL PARЯAISO /ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΠΑΡΑ∆ΕΙΣΟ ΧΟΡΟΣ ΑΚΡΟΒΑΣΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗ από την οµάδα ΚιΟµωςΚινείται
    Κλέων Αντωνίου [μουσική] Χριστίνα Σουγιουλτζή [χορός-ακροβασία]
  • 20.30 ΜΑΡΘΑ ΜΑΥΡΟΕΙ∆Η ΤΡΙΟ
    Μάρθα Μαυροειδή [ηλεκτρική λάφτα, σάζι, φωνή], Γιώργος Βεντουρής [κοντραµπάσο], Γιάννης Αγγελόπουλος [τύµπανα]
  • 22.00 ΕΙΡΗΝΗ ΣΙΝΟΥ BAND & FRIENDS ΜΟΥΣΙΚΗ
    Ειρήνη Σίνου [τραγούδι, ακουστική κιθάρα, φυσαρµόνικα], ∆ηµήτρης Τασούδης [πλήκτρα, κρουστά], Θάνος Τασούδης [τύµπανα], Θανάσης Τσιντσίφας [ακουστική κιθάρα], Ralitza Ivanova [φλάουτο], Θοδωρής Παπαδηµητρίου [βιολοντσέλο], Πέτρος ∆αµιανίδης [κοντραµπάσο]

ΛΗΞΗ ΦΕΣΤΙΒΑΛ

∆ΙΟΡΓΑΝΩΣΗ NOMEOLVIDES.CO & FRIENDS
ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ 8€
ΓΕΝΙΚΗ ΕΙΣΟ∆ΟΣ ΗΜΕΡΑΣ 8€
αφορά τις εκδηλώσεις που ξεκινούν από το απόγευµα κάθε ηµέρας
Όπου δεν υπάρχει συµµετοχή αναφέρεται ΕΙΣΟ∆ΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΘΕΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ:
nomeolvides.co@gmail.com

κατεβάστε το flyer με το πρόγραμμα (pdf)

Advertisements

2 Responses to το προγραμμα

  1. Ο/Η Φασουλόπουλος Γιώργος λέει:

    το blog είναι imaginaria!
    εύχομαι το ίδιο και για τις εκδηλώσεις

Σχολιάστε

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Google+

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Google+. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Σύνδεση με %s